Китайські вчені проводили аналіз на основі даних про розтин 11 пацієнтів. Їм було від 52 до 80 років, пише China Daily.
Важливо: Понад 5 трильйонів доларів збитків: світова економіка продовжує падати через коронавірус
Результати показали, що вірус викликає запальні процеси в дихальних шляхах. Вчені порівняли пошкодження від атипової пневмонії та нової вірусної пневмонії. Атипова – викликає більш виражений фіброз легенів, тобто патологію, при якій легеневу тканину заміщає сполучна. Водночас набряк легенів від коронавірусу проявляється серйозніше, ніж при атипової пневмонії.
Дослідження показало, що невелика кількість виділень з легень може проникати в грудну клітку і негативно впливати на роботу серця. Цей факт може пояснити те, чому пацієнти з серцево-судинними захворюваннями переносять китайську вірусну пневмонію гірше. Але вчені наголосили, що цей зв'язок ще потрібно перевірити у додаткових дослідженнях.
- висока температура, яка стабільно тримається;
- погіршення загального стану;
- втрата апетиту;
- часте дихання, виникає задишка;
- слабкість, млявість, зниження активності;
- кашель різної інтенсивності.
Для того, аби зрозуміти, як вірусна пневмонія впливає на роботу інших органів, вченим потрібні додаткові дослідження. Адже у цих 11 пацієнтів могли бути інші супутні хвороби, які могли вплинути на результати.
Все, що варто знати про коронавірус:
- Розповсюдження небезпечного коронавірусу почалося з міста Ухань, яке згодом ізолювали. Влада Китаю побудувала окремі лікарні для хворих.
- Низка країн зупинили авіасполучення з Китаєм. Вірус поширюється у Європі. Найбільше серед європейських країн постраждала Італія, де вже зафіксували 11 смертей і понад 300 заражених.
- Станом на 28 лютого від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 2 тисячі 858 людини. Загальна кількість інфікованих – 83 тисячі 389 осіб по всьому світу. Втім, є і хороші новини – одужали понад 36 тисяч людей.
- В Україні жоден випадок зараження Covid-2019 не підтвердився.
Коронавірус у цифрах / Інфографіка 24 каналу
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.