Вона зазначила, що найнебезпечнішою ситуація стане тоді, коли українці почнуть масово повертатись з Італії додому.

Зверніть увагу Якщо не дотримуватись карантину, можна сісти в тюрму, – українець про ситуацію в Італії

"Там (в Італії – 24 канал) дуже багато наших людей. Оскільки там все закрито і люди не мають роботи, то можлива така ситуація, що вони почнуть повертатися в Україну", – сказала епідеміологиня.

За її словами, у такому випадку потрібно буде ретельно перевіряти та проводити їм тестування на вірус. Мухарська додала, що в цьому Україні потрібно покращитись.

Це те, що називається "нульовим пацієнтом", від нього може піти розповсюдження збудника. Якщо ми їх не виявимо, то буде важко втримати ситуацію в країні і кількість хворих почне зростати,
– пояснила лікарка.

На її думку, саме держава має донести до мігрантів правильну інформацію, адже навіть якщо при перетині кордону у них не буде симптом коронавірусу – не можна бути повністю спокійним. Ознаки захворювання можуть з'явитись вже перебуваючи певний час в Україні.

"У такому випадку вони зобов'язані звернутись до свого лікаря та пояснити ситуацію", – додала Мухарська.

Цікаво Коронавірус на Житомирщині: у Радомишлі вводять надзвичайний стан

Також епідеміологиня вважає, що ситуацію з хворим на коронавірус чернівчанином вже локалізовано.

Ми знаємо, що у нього було мало контактів і вони (ці люди – 24 канал) нам відомі. Тому можемо вважати, що ми це локалізували,
– сказала Мухарська.


Міфи і правда про коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.