Дослідження проводились за участю 176 хворих на коронавірус, які отримали позитивні результати тестів ПЛР. Після цього вчені вирішили перевірити, на скільки заразні пацієнти.
Важливо Гігієнічна гіпотеза: чому шкідливо жити в стерильних умовах
Для цього вони використали спеціально адаптований тест, який показує, на скільки вірус активний в організмі.
Результати дослідження:
- Аналіз показав, що у 13% людей все ще присутні клінічно значущі рівні вірусу через 10 днів. Це означає, що потенційно вони можуть бути заразними.
- У деяких людей ці рівні зберігалися до 68 днів.
Автори вважають, що новий метод тестування варто застосовувати у місцях, де люди найбільш вразливі до інфікування COVID-19.
Хоча це відносно невелике дослідження, наші результати показують, що потенційно активний вірус іноді може зберігатися понад 10 днів і може становити потенційний ризик подальшої передачі,
– заявила керівниця дослідження і професорка Лорна Харріс із Медичної школи Університету Ексетера.
Чим новий тест відрізняється від ПЛР
Звичайні ПЛР-тести перевіряють наявність вірусних фрагментів. Хоча вони можуть визначити, хто інфікувався вірусом, вони не можуть визначити активність інфекції й чи людина заразна. Однак тест, використаний в останньому дослідженні, дає позитивний результат лише тоді, коли вірус активний і потенційно здатний до подальшої передачі.
Генеральна директорка Animal Free Research UK Карла Оуен заявила, що відкриття команди Ексетерського університету є "захопливим та потенційно дуже важливим". На її думку, це надсилає уряду чіткий сигнал для фінансування медичних досліджень.