Інноваційний фонд штату Огайо надав ексклюзивну ліцензію на технологію Biological E. Limited (BE), індійської компанії з виробництва вакцин і фармацевтики.

До теми Ляшко відповів, чи визнаватимуть у світі вакцинацію Covishield

Як і всі вакцини проти COVID-19, новий кандидат на вакцину ініціює вироблення антитіл, які розпізнають спайковий білок проти коронавірусу, як чужорідний, навчаючи імунну систему атакувати й нейтралізувати його, якщо той потрапить в організм.

Для цієї роботи дослідники протестували 7 версій спайкового білка, щоб знайти найефективніший антиген. Вони зупинилися на стабілізованій "попередній" версії білка – формі, яку білок має до того, як він інфікує клітину. Після цього ген цього білка вставили в сегмент геному вакцини проти кору.

Вакцина проти кору застосовується на дітях з 1960-х років і має довгу історію безпеки для дітей і дорослих. Ми також знаємо, що вакцина проти кору може забезпечити довгостроковий захист. Є надія, що з антигеном всередині вона зможе забезпечити довгостроковий захист від SARS-CoV-2,
– сказав старший автор дослідження Цзяньжун Лі.

Результати експерименту

  • Щоб оцінити ефективність нового препарату, команда перевірила вакцину-кандидата на кількох моделях тварин, а саме на пацюках та хом'яках.
  • Вчені помітили, що вакцина індукує високі рівні нейтралізуючих антитіл проти SARS- CoV-2 у всіх піддослідних. Вищі, ніж у людей, які перехворіли на коронавірус.
  • Також гризуни були захищені від легеневої інфекції та інших симптомів хвороби за допомогою втрати ваги.