Про це повідомляє Центр новин ООН.

Ми розраховуємо, що перші клінічні випробування вакцин почнуться в найближчі два тижні. На тестування вакцини піде від 6 місяців до року,
- сказала Марі Поль Кіні.

Вона зазначила, що наразі є дві вакцини, які будуть використані під час клінічних випробувань.

Одна вакцина (cAd3-ZEBOV) розроблена компанією "GlaxoSmithKline" у співпраці з Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб США. В ній використаний аденовірусний вектор, узятий у шимпанзе, з вбудованим геном вірусу Ебола.

Друга вакцина (rVSV-ZEBOV) була розроблена Агентством громадської охорони здоров'я Канади у Вінніпезі. Ліцензія на комерційне застосування канадської вакцини належить американській компанії “NewLink Генетика”, розміщеній в Еймсі, Айова. Цю вакцину передають у розпорядження ВООЗ. Її випробування проводитимуться в США, Швейцарії, Габоні та Кенії. Очікується, що 22 жовтня канадські вакцини доставлять в Женеву, де вони будуть поміщені в холодильник кантональної лікарні.

У клінічних випробуваннях вакцин від Еболи будуть брати участь 250 добровольців у віці від 18 до 65 років.

Вакцин, які зовсім не призводять до побічних ефектів, просто не буває. Але захворіти Еболою в результаті отримання щеплення від цього захворювання неможливо,
- заявила представник ВООЗ.

Попередні результати використання вакцини будуть отримані вже в грудні. Після завершення клінічних випробувань вакцина проти Еболи буде використана в країнах Західної Африки, найімовірніше вже на початку 2015 року. Поки не ясно, коли ці дві вакцини стануть широко доступні.

Нагадаємо, оператор американської телекомпанії NBC Ашока Мукпо повністю вилікувався від хвороби, викликаної вірусом Ебола, ​​і зможе покинути шпиталь в місті, в якому він перебував протягом останніх двох тижнів.