Вчені встановили, що серед 11-річних хлопчиків та дівчат, у чиїх мам були природні пологи, на 83% нижчий ризик виникнення зайвої ваги.

Медики вважають, що під час проходження через родовий канал немовлятко зустрічається з бактерією, яка допоможе регуляції метаболізму в подальшому житті.

"Кесарів розтин може мати довгострокові наслідки для дитини, про які ми не знаємо", - зазначає керівник дослідження, представниця Медичної школи Нью-Йоркського університету Джен Блаштейн.

Читайте також: Обезжирене молоко може спричинити ожиріння

У ході дослідження Avon Longitudinal Study of Parents and Children було зібрано дані про 14 тисяч дітей, народжених у 1990-ті роки.

9% із них з’явилися на світ шляхом кесаревого розтину. При народженні вони в середньому важили на 57 грамів менше, ніж діти, які з'явилися на світ природнім шляхом. Проте вже в 6 тижнів вони переганяли по вазі своїх ровесників.

У шлунково-кишковому тракті людей, які страждають на ожиріння, порушений рівень бактерій. Через це їхній організм спалює менше калорій та робить більше запасів жиру.

Американські дослідники вважають, що корисна бактерія, з якою ще при народжені має шанс зустрітися дитина, в майбутньому стимулює метаболізм.

До слова, канадські вчені з Монреальського університету повідомляють, що діти, які ходять до дитячих садків, мають більшу схильність захворіти на ожиріння, ніж ті діти, яких виховують вдома.