Про це розповів голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. Також він наголосив, що небезпечний штам виявили у 13-річного підлітка, із ним усе гаразд.

До теми 25 випадків штаму Дельта виявили на Вінниччині: наймолодшому хворому – 13 років

Смерть від Дельти на Вінниччині

Зокрема, на Вінниччині із 25 хворих на штам коронавірусу Дельта померло 3 осіб:

  • чоловік і жінка з Гайсинського району – обом було по 83 роки;
  • 73-річний чоловік з Вінницького району.

Він припустив, що цей штам міг з Росії завести чоловік, якого 3 тижні тому госпіталізували з важкими симптомами коронавірусної хвороби до лікарні.

За словами Борзова, із 150 офіційно підтверджених випадків штаму коронавірусу Дельта в Україні, про які раніше заявляв головний санітарний лікар Ігор Кузін, 25 – виявили у Вінницькій області. Разом з тим, Вінниччина посідає 7 місце за кількістю проведених щеплень.


Більше про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Тест-системи для Дельти

Зокрема, як зазначив голова ОДА, Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України придбав тест-системи для виявлення нових небезпечних мутацій коронавірусу.

"Тобто відтепер на обласному рівні інфекціоністи можуть діагностувати цей штам. До цього зразки відправляли у Київ", – зазначив Борзов.

Коронавірус в Україні: коротко

Текст публікації голови Вінницької ОДА Сергія Борзова:

Сьоме місце займає Вінниччина за кількістю проведених щеплень і діагностує мутований штам Дельта, – привезений з Росії. Із 25 інфікованих троє померли: чоловік і жінка з Гайсинського району – обом по 83 роки і 73-річний чоловік з Вінницького району. Про це сьогодні говорив на брифінгу у Центрі вакцинації в Тиврівський громаді.

Хотів би звернути увагу, що інформація про 13-річного померлого інфікованого Дельтою, не відповідає дійсності. Вчора і сьогодні таку новину поширювали на центральних телеканалах. Так, справді серед інфікованих вінничан із штамом Дельта, є 13-річний хворий. Він живий!

...Маємо виявлений мутований штам коронавірусу Дельта: із 150 офіційно підтверджених зразків в Україні, 25 – вінницькі. Із цих 25 інфікованих – троє померло… Вінниччина – один із перших регіонів, який ініціював пришвидшення досліджень на ідентифікацію мутованого штаму коронавірусу Дельта.

Минулого тижня Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України придбав тест-системи для мультиплексної диференціації нових небезпечних мутантних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2, зокрема, варіант Дельта. Тобто відтепер на обласному рівні інфекціоністи можуть діагностувати цей штам.
До цього зразки відправляли у Київ.

Так, цей вірус циркулює в області. Найімовірніше, Дельту на Вінниччину "привезли" з Росії. Чоловік був госпіталізований три тижні тому з важкими симптомами коронавірусної хвороби. Про таке припущення на спільному брифінгу у Вінниці вчора розповів Степан Томін – завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань обласного Центру контролю та профілактики хвороб. Дельту фіксують і в інших регіонах України. Нової хвилі нам не оминути. Це має зрозуміти кожен. Тому прошу вінничан вакцинуватись. Інших інструментів боротьби з коронавірусом немає!

...Бережіть себе! Не забувайте про маски, дистанцію, антисептики. І вакцинуйтесь!