Мер Хмельницького Олександр Симчишин розповів, що наразі ситуація з COVID-19 в області є доволі складною. Від початку березня у регіоні фіксують стрімкий ріст хворих на коронавірус.

Читайте також Скільки в Україні коштує лікування важкого перебігу коронавірусу

У лікарнях збільшили кількість ліжок

За словами Симчишина, в області приблизно в 5 разів збільшили кількість місць у лікарнях. Завдяки цьому ліжок у медичних закладах вистачає. Однак він зазначив, що медики надзвичайно втомлені та вже місяць працюють у підвищеному темпі.

Обмеження, які ми нещодавно запроваджували, були необхідні для того, щоб лікарі могли впоратися з величезним навантаженням у медзакладах,
– заявив мер міста.

Які обмеження ввели

Симчишин зазначив, що в регіоні певною мірою обмежили роботу працівників ринків, але вони можуть працювати на виніс та за допомогою онлайн-замовлень.

Водночас транспорт перевели у режим спецперевезень, однак вимоги щодо перепусток немає. Для проїзду достатньо показати довідку з місця роботи.

До теми Коли стартує вакцинація препаратом CoronaVac, який уже 2 тижні в Україні: відповідь МОЗ

Мер Хмельницького розповів, що в регіоні ввели обмеження для перевезення пільгових категорій. Зокрема, правом безкоштовного проїзду вони можуть скористатися лише впродовж 10:00 – 16:00 години.

Симчишин також додав, що роботу дитячих садків не обмежували.

Яка ситуація у Запорізькій області

Голова Запорізької ОДА Олександр Старух зазначив, що карантинні обмеження, які нещодавно вводили у регіоні, не допомогли впоратися зі спалахом захворюваності на COVID-19. Через це область віднесли до червоної зони карантину.

Що заборонять в регіоні

За словами Старуха, через посилення карантинних обмежень на Запоріжжі пропонують ввести обмеження щодо громадського транспорту. На його думку, для проїзду варто запровадити спецперепустки, аби зменшити скупчення людей.

Люди, на жаль, трохи розслабилися і в транспорті інколи не дотримуються маскового режиму,
– розповів голова ОДА.

Старух заявив, що через це в області посилять контроль щодо носіння масок.

Читайте також Давайте не фантазувати, – Степанов про побічні ефекти від вакцин

Кількість місць у лікарнях збільшуватимуть

Голова Запорізької ОДА розповів, що у Запорізькій області введуть 230 додаткових ліжок у лікарнях для госпіталізації хворих. Однак він вважає, що наразі дуже важливим питанням є те, чи вистачить медиків.

За його словами, може скластися ситуація, коли місця у медзакладах будуть, а лікувати пацієнтів не буде кому. Він додав, що саме тому зараз варто вводити жорсткі карантинні обмеження.

Cитуація з COVID-19 на Хмельниччині та Запоріжжі: дивіться відео

COVID-19 в Україні: останні новини

  • Україна 2 дні поспіль перебуває на першому місці в рейтингу країн Європи за кількістю нових випадків захворювання на коронавірус.
  • Впродовж доби 7 квітня в Україні виявили 19 419 нових випадків інфікування. Водночас від ускладнень померли 464 хворих.
  • З початку кампанії вакцинації від коронавірусу, яка стартувала у лютому 2021 року, щеплення отримали понад 330 тисяч осіб.