Чоловік у серпні вживав у їжу сире м'ясо бабака, що стало причиною зараження бубонною чумою. Про це повідомляє інформаційне видання Сіньхуа з посиланням на департамент природно-осередкових захворювань провінції Завхан.

До теми Що таке бубонна чума: симптоми та лікування

Це вже не перша смерть від чуми в Монголії за останній час. У липі від інфекції помер 15-річний підліток, а у серпні – 42-річний чоловік. Усі вони вживали сире м'ясо бабака.

З початку року в Монголії було виявлено 18 підозр на зараження бубонною чумою, а чотири з них підтвердились лабораторно.

Від 29 червня у двох районах монгольської провінції Ховд закрили західні кордони через декілька випадків зараження бубонною чумою. Ці регіони межують з російськими Алтаєм, Тувою, Бурятією і Забайкаллям. Росспоживнагляд заявив, що на транскордонних територіях ситуація під контролем.

Бубонна чума – що це?
Бактеріальне захворювання, яке передається блохами. Зазвичай вони живуть на диких гризунах, таких як щурі або бабаки, але цілком можуть перескочити й на домашніх улюбленців.

Останні спалахи чуми у світі: коротка хронологія

  • В Монголії влітку зафіксували два випадки зараження чумою – люди вживали сире м'ясо бабака. В цих регіонах запровадили карантин, а Росія закрила прилеглі кордони.
  • 6 липня з підозрою на інфікування чумою в лікарню доправили п'ятнадцятирічного хлопчика. Він також вживав сире м'ясо бабака. Згодом дитина померла.
  • Також 2 смерті від бубонної чуми на минулого тижня підтвердили у провінції Внутрішня Монголія, що на півночі Китаю.
  • У Овюрскькому та Монгун-Тайгінскому районах Республіки Тува, які межують з Монголією, виявили збудник чуми.