До такого висновку дійшли науковці з Австралії. Вони вивчили статеві хромосоми й тривалість життя 229 біологічних видів, від комах до риб і ссавців.

Також на тему: Чому чоловіки живуть менше за жінок: у ВООЗ назвали причини

З'ясувалося, що особини з парою однакових статевих хромосом живуть в середньому на 17,6% довше, ніж особини з комбінацією двох непарних хромосом або наявністю тільки однієї статевої хромосоми.


В чоловіків частіше відбуваються мутації / pixabay.com

Шкідливі мутації одного з X-хромосом у жінок не зачіпають всі клітини, оскільки в соматичних клітинах одна з двох копій X-хромосом неактивована.

Крім того, естрогени (група жіночих статевих гормонів) захищають теломери (кінцеві ділянки хромосом) від пошкоджень, а це захищає від передчасного старіння організму.

Попри ці висновки, гендерний розрив в тривалості життя не можна пояснити тільки генами. Вчені відзначають, що потрібно враховувати й інші фактори – наприклад, те, що самці більше схильні до ризикованої поведінки й бійок.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.