Зі слів науковців, синдром, що характеризується високою швидкістю лускатого відшарування часток шкіри протягом тривалого часу, провокує грибок Malassezia, а також – в результаті зміни складу бактеріального середовища на шкірі голови, передає Країна здоров'я".
Читайте також: Як не підчепити гепатит у манікюрному салоні
Співробітники Шанхайського університету під час експерименту брали біоматеріал з поверхні голови добровольців, які мали лупу.
З'ясувалося, що на поверхні голови живе два види бактерій – Propionibacterium і Staphylococcus. У здорових людей переважає перший вид мікроорганізмів, а у людей з лупою – другий.
Тобто, антигрибкові засоби ніколи не будуть дієвими, але допоможе вирівнювання цього бактеріального балансу.
Як лікувати лупу?
З проблемою лупи варто звернутись до дерматолога. Зазвичай, лупу лікують спеціальними шампунями, активні інгредієнти яких надають різні дії на шкіру голови.
Коли лікувальні миючі засоби не допомагають – лікарі виписують дьогтьовий шампунь. Але його слід остерігатися людям зі сивим і світлим волоссям – є ризик появи у волосся коричневого відтінку.
Також використовують в лікуванні ефірні олії, зокрема, олії: евкаліпта, кедра, пачулі, лаванди, м'яти, герані, чайного дерева, розмарину, грейпфрута і інші.
Медики також рекомендують робити масаж шкіри голови, який допоможе швидше позбутись лупи.