Американські експерти встановили, що відключення одного з генів здатне запобігти небезпечному для життя стан і врятувати пацієнтів, які в іншому випадку будуть спрямовані на пересадку, пише MedicalXpress.

Читайте також: Яка ознака вказує на розвиток серцевої недостатності

Вони провели аналіз зразків тканин, які взяли з більш ніж 300 сердець. Одна половина органів було вилучена у пацієнтів з серцевою недостатністю, яким необхідна пересадка. Інша половина – у донорів, чиї серця не підійшли для трансплантації. Були визначені відмінності в активності генів в кожному з двох типів зразків.

Виявилося, що в клітинах серця у пацієнтів з серцевою недостатністю функціонувало менше сигнальних шляхів в порівнянні зі здоровими тканинами. Але в перших було задіяно більше генів. До складу одного з таких шляхів входив фермент PPP1R3A, який, ймовірно, грає важливу роль в переході від нормального серцебиття до порушеного.

PPP1R3A – що це?
Це фермент, який бере участь в метаболізмі глюкози і пов'язаний з активністю багатьох інших генів, які забезпечують діяльність серця.

Експерти з’ясували, що блокування гена, що кодує PPP1R3A у мишей, захищала гризунів від серцевої недостатності, до якої вони були схильні. Вчені вважають, що, якщо знайти спосіб пригнічувати цей ген у людей, то можна отримати препарат, що виліковує серцеву недостатність.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.