У дослідженні взяли участь 2449 чоловік в молодому і середньому віці, пише EurekAlert!

Читайте також: Супрун назвала хвороби, які виникають через хронічний недосип

За допомогою томографічного сканування фахівці оцінили стан кровоносних судин добровольців. Особливу увагу вони звернули на рівень накопичення в коронарних артеріях кальцифікованих бляшок. Ці бляшки містять не тільки кальцій, але також жир і холестерин, тому підвищений вміст останнього в крові сприяє звуженню судин і зменшення кровотоку.

Показник накопичення бляшок (САС) оцінювався на 15-му і 25-му році дослідження, коли середній вік учасників вже досягав 50 років.

При цьому за десятиліття частка добровольців з нульовим САС зменшилася на 5%.

Підвищення рівня кальцифікованих бляшок пов’язують з віком, підвищенням систолічного артеріального тиску, вмістом холестерину, наявністю цукрового діабету і курінням.

Крім того, виявилося, що при високому САС спостерігається потовщення і збільшення розмірів лівого шлуночка незалежно від інших факторів.

Ці зміни призводять до того, що серце змушене працювати інтенсивніше, щоб качати кров, відтак, збільшується ризик серцевої недостатності.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.