Минають роки, а щорічна кількість трансплантацій в Україні ніяк не перевищить мізерну цифру у 140 втручань. Звісно, справа не в тому, що українці не потребують пересадки. До прикладу, торік нову нирку отримали 16 людей. Хоча потребувало її 2 500 осіб.

Що стосується трансплантацій серця, то їх за останні 20 років в Україні проведено лише 8. А чекали на цю операцію ще 1 500. Така ж ситуація й з операцями інших органів.

Ми й не здогадуємося, скільки людей навколо нас живе завдяки пересадці органів. У світі таких більше мільйона — вони ведуть активний спосіб життя і займаються спортом.

Трансплантація стає єдиним засобом порятунку у двох випадках: коли орган відмовляє або після серйозної травми. "Рекордсменами" за кількістю пересадок є нирки.

Після порівняння вартості такої операції та полегшення життя, яке воно приносить — цей вид трансплантології визнано найефективнішим.

Донорський орган переважно отримують від людини, яка загинула. Цікаво, що в такому випадку загиблий може врятувати життя восьми пацієнтів. А якщо брати до уваги трансплантацію тканини тіла, то кількість збільшується до півсотні.

Нерідко донорами стають родичі і друзі. Вікові обмеження — від 18 до 70 років. Неповнолітні можуть бути донорами лише за згодою батьків. Зрештою, вік — не головний критерій. Важливим є тільки те, в якому стані орган і здоров'я донора. Далі лікарі перевіряють, чи не хворіє він на СНІД або ж рак і чи пересадка не стане загрозою для його життя.

Якщо в донора і пацієнта збігатиметься група крові та етнічна належність, це в рази збільшить ймовірність, що пересадка в довгостроковій перспективі принесе бажаний результат. Успішна трансплантація продовжує життя на 10-15 років, а в деяких випадках — на 25.

Дивіться також: Як знизити ризик серцево-судинних хвороб

Оскільки в нашій країні шанси на заміну органів мізерні, українці їдуть за кордон. Наприклад, до Туреччини, яка є лідером "медичного туризму" в Європі і де трансплантологію відносять до ключових галузей медицини. Щороку тут проводять більше 50 000 пересадок.

Єдина умова для іноземців — пацієнт повинен приїхати із власним донором. Це має бути родич до 4-го покоління, зокрема чоловік чи дружина.

Чимало турецьких лікарів пройшли підготовку в спеціалізованих клініках США, використовують американські схеми пересадок та ліки. При чому, ціни тут значно нижчі у США та європейських клініках. І що не менш важливо, пацієнти не повинні перейматись візовим режимом, а зручне авіасполучення дозволить невідкладно розпочати лікування.