Медична реформа

– Ця реформа дійсно дуже повільно впроваджується, але вона має відбутися в Україні. Нарешті 7 липня ми одержали від Кабінету міністрів погодження трьох законопроектів. Перш за все, це стосується автономізації медичних установ. Варто наголосити, що це не означає приватизацію чи зміну форми власності.

Автономізація – це зміна організаційно-правової форми медичних установ, що має на меті переведення закладів до комунальних неприбуткових підприємств.

– Це дасть можливість по-іншому формувати видатки, адже сьогодні неефективна система фінансування дає ганебний результат.

Корупція в медичній сфері

– За нецільове використання коштів передбачено притягнення цієї особи до відповідальності, в тому числі і кримінальної. Бо головний лікар – це посадова особа і на неї розповсюджуються норми антикорупційного законодавства.

Важливо, щоб зберегли за державою функцію контролю за фінансуванням.

Підвищення зарплати лікарям

– Підвищення заробітної плати є одним із першочергових завдань реформи. Рівень зарплати має бути пропорційно-адекватним кількості пацієнтів, яким лікар надав допомогу. Це буде спонукати надавати якісні медичні послуги, аби пацієнти і надалі звертались до цього лікаря.

Порушення прав пацієнтів

– Сьогодні фактично не можливо у судовому порядку довести, що людині надали неналежну медичну допомогу. Саме тому потрібно побудувати систему персональної відповідальності кожного медичного працівника. Баланс між самоврядуванням, розвитком прав пацієнта, застосування такої інституції як омбудсмен – це впевнений крок до підвищення якості медицини.

Хто замінить Квіташвілі

–Є багато охочих. Але важливо не те, яка саме людина прийде, а важливо, щоб ця людина мала відповідні якості, аби змінити систему та покращити систему охорони здоров'я.