Держзакупівлі можуть врятувати сотні дитячих життів. Проте, у переліку препаратів, які має закупити британська компанія Crown Agents, що виграла державний тендер, знайшлися медикаменти, протипоказані неповнолітнім пацієнтам.

Ми не знаємо, як діти відреагують на ці препарати. Коли я бачу повний список, у мене виникають запитання ще за 6-7 позиціями. Ми обов'язково надамо їх письмово. Ми просто просимо представників міжнародних організацій, щоб вони звернулися до виробників і було підтверджено, що ці ліки використовують у європейських країнах,
— пояснила представник фонду "Таблеточки" Ірина Литовченко.

У списку є і так звані "offlable"-медикаменти — це препарати, що напряму не дозволено вживати дітям, проте і не заборонено офіційно.

Експерти кажуть: рішення про початок такої терапії — за профільними лікарями. І використовувати вони мають лише перевірені ліки.

У нас у Великобританії існує така практика. Бо не всі ліки створені лише для конкретних людей. Діти мають можливість приймати подібний курс терапії, але лише під пильним оком лікарів,
— розповіла представник організації "Crown Agents" Крістін Джексон.

Отже, перелік препаратів викликає великі сумніви, а гроші — 750 мільйонів гривень — держава вже заплатила іноземним партнерам. Чиновники перекладають відповідальність на "міфічних" експертів. Мовляв, список складали згідно із міжнародними стандартами.

Остаточний список медикаментів обіцяють затвердити вже сьогодні. Утім коли діти отримають життєво необхідні ліки, у МОЗ навіть не припускають. Адже згідно із договором, посередник сам визначає терміни поставки.

Автор сюжету — Михайло Комадовський.

Читайте також: В українських лікарнях зменшать кількість ліжко-місць