Частково у появі нових варіантів коронавірусу винні самі люди. У ВООЗ наголосили, що пандемія не закінчиться, поки людство не виробить колективний імунітет до вірусу.

Актуально Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

Альфа, Бета, Дельта, Гамма та Омікрон показують, що частково через низький рівень вакцинації ми створили ідеальні умови для появи варіантів вірусу,
– зазначили у ВООЗ.

Не варто применшувати небезпеку штаму Омікрон

Усі варіанти коронавірусу призводять до госпіталізації та до летальних наслідків. Тож попри те, що Омікрон здається не таким небезпечним, як Дельта, до нього варто ставитися з обережністю.

Хоча Омікрон здається менш важким у порівнянні з Дельтою, особливо у вакцинованих, це не означає, що його слід відносити до категорії "легких". Як і попередні варіанти, Омікрон госпіталізує та вбиває людей,
– наголосили у ВООЗ.

Лікарні все одно переповнені, що призводить до запобігання смертності не тільки від COVID-19, але й від інших захворювань та травм через випадки, коли пацієнти не можуть отримати своєчасну допомогу.

В організації вкотре наголосили на необхідності рівномірного розподілу вакцин. Адже поки одні країні щеплюють громадян "бустер за бустером", мільярди громадян інших держав досі незахищені.