МОЗ зацікавлене безкоштовно вакцинувати проти коронавірусу все населення України. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів заступник очільника відомства Віктор Ляшко, повідомляє 24 канал.

До теми Україна готується до запровадження паспортів вакцинації проти COVID-19, – Ляшко

Головний санлікар країни заявив, що МОЗ робить все можливе, аби всі українці віком від 18 років могли безкоштовно отримати 2 дози вакцини проти COVID-19.

Віктор Ляшко
“Тому на перших етапах не потрібно розглядати можливість щеплення за власні кошти у приватних структурах, оскільки ми зацікавлені й маємо ресурс викуповувати всю вакцину, яка буде потрапляти або матиме можливість потрапити на ринок України. Коли ми говоримо про потенційну можливість вакцинації за власний кошт, це ми говоримо як мінімум про друге півріччя 2021 року, але і то не факт”.

Він додав, що усіх вакцинованих громадян заноситимуть в електронну систему охорони здоров'я. І коли на міжнародному рівні запровадять обов'язкові паспорти вакцинації, то українські лікарі зможуть оперативно видати довідку про щеплення.

Вакцинація в Україні: що відомо

  • Станом на січень 2021 року Україна підписала угоду лише з одним постачальником вакцин – китайською компанією Sinovac. Держава планує закупити 5 мільйонів доз препарату. Але якщо ефективність цього препарату виявиться нижчою, ніж 70%, то Україна розірве угоду.
  • Україна очікує на постачання вакцини проти COVID-19 вже у лютому. Перша партія вакцин у розмірі 8 мільйонів доз повинна надійти в рамках глобальної ініціативи COVAX. Оскільки препарат двовалентний, його вистачить на 4 мільйони людей.
  • Першочергово щеплення робитимуть людям із групи ризику – медикам, людям похилого віку та людям з хронічними хворобами.
  • Головний санлікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко розповів, що шанси появи вакцини від Pfizer та BioNTech на українському ринку – нульові. Кількість вакцин обмежена, а у самої компанії все розкуплено задовго наперед.