Очільник МОЗ Максим Степанов відзначив, що можна довіряти різним теоріям змови. Але факт залишається – кількість хворих справді зменшилась. Про це він повідомив в інтерв'ю на 24 каналі.

Зверніть увагу Жорсткіший карантин швидше перерве ланцюг хворих на COVID-19, – Степанов

За його словами, спочатку відбувалось зниження динаміки зростання хворих, а потім і зниження кількості інфікованих на COVID-19. Така стабілізація відобразилась на кількості тестувань.

Розширення критерій для тестувань

До 10 грудня, як відзначив міністр, в Україні не було чітко визначено, кого потрібно тестувати на COVID-19. Тестували усіх людей, які мали ознаки коронавірусної хвороби та пневмонії. Щойно зменшувалась кількість людей, які мають ознаки COVID-19 – зменшувалась кількість зроблених тестувань.

Але наразі розширили критерії людей, яких тестують методом ПЛР. Зокрема, додали будь-які респіраторні захворювання, незалежно від того, чи збігаються вони з симптомами COVID-19 чи ні.

Нові пункти щодо діагностики

Також додали ще один метод діагностики – це експрес-тести на COVID-19, які поступають в регіони. Це тести на антиген, після яких можна побачити результат через 15 хвилин. І ухвалили пункт, де будь-яка контактна особа, яка перебувала біля інфікованого, повинна зробити ПЛР-тести.

"Ми розширюємо перелік максимально. Тому що потужність лабораторій вже збільшили і можна робити до 50 – 60 тестів. Також є потужні приватні лабораторії, яким ми сплачуємо гроші", – також сказав Степанов.

Він додав, що у МОЗ змінюють та розширюють алгоритм, як людина може протестуватися. Зокрема, окрім мобільної бригади, додали сімейних лікарів.