До такого висновку дійшли науковці з Інституту імунології в Ла-Хойя (США), пише Cell.

Також на тему: Імунітет до коронавірусу можуть отримати тільки 8% пацієнтів: хто в цій групі

Вони виявили, що сильну імунну реакцію викликає не тільки шиподібний білок вірусу, але і його M- і N-протеїни. Це означає, що використання у вакцині крім шиподібного білка інших антигенів вірусу може значно підвищити її ефективність.

Імунітет в донорів

Але одночасно вчені зробили й інше відкриття. Під час дослідження вони вивчили реакцію на антигени SARS-CoV-2 Т-клітини, вони були в донорській крові, яку здали в період з 2015 по 2018 роки.

В донорів крові, які не хворіли на COVID-19, знайшли імунітет
В донорів крові, які не хворіли на COVID-19, знайшли імунітет до вірусу / unsplash.com

Тобто донори безумовно не могли хворіти на COVID-19. Проте, приблизно в половині випадків у них виявилася специфічна реакція Т-клітин на антигени вірусу.

Крос-реактивний імунітет

Автори дослідження вважають, що вся справа в крос-реактивному імунітеті. Вони перевірили зразки донорської крові, які були використані в експерименті, на антитіла до двох з чотирьох раніше відомих коронавірусів, що викликають у людини сезонні ГРВІ, HcoV-OC43 і HcoV-NL63, і отримали позитивний результат аналізу. Тобто ці люди раніше перехворіли на інші коронавірусні інфекції.

Але науковці наголошують, що їхні припущення з цього приводу може підтвердити тільки вивчення Т-клітин у людей, які хворіли на інші коронавіруси до того, як вони заразилися COVID-19, і після перенесення хвороби.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.