Марія Тихонівна захворіла ще на початку весни. Спершу жінка лікувалася вдома, а коли її стан погіршився, то звернулася в лікарню.

До теми Друга людина в Україні закінчила вакцинацію проти COVID-19: їй ввели другу дозу

Старша лікарка COVID-відділення лікарні № 1 Олена Крапівіна розповіла, що жінка надійшла до медичного закладу у стані середньої важкості. Її легені були уражені на 30%.

Потім стало гірше. Кілька днів перебувала на кисневій дотації. А далі стан покращився, і досить швидко її організм впорався з недугою,
– розповіла лікарка.

Жінка мала супутні хвороби. Тож за нею цілодобово доглядали медики та родичі, які лікувалися в цьому ж медзакладі. Вони захворіли одночасно з пані Марією.

УЗД легенів показало позитивну динаміку на одужання. Окрім того, нещодавно ПЛР-тест не виявив інфекції в організмі жінки.

Марія Тихонівна сама колись працювала в цій лікарні медсестрою. І вона вперше в житті потрапила в медустанову, як пацієнтка.

Це ми самі цілим колективом організували свято і квіти для Марії Тихонівни. Така подія рідкісна. Ми дуже за неї втішені, та й вона сама дуже радісно сприйняла день виписки,
– розповіла Олена Крапівіна.


100-річна Марія Тихонівна одужала від коронавірусу / Фото АСС

Коронавірус у літніх людей: що варто знати


Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу