На сьогоднішній день Україну захопила хвиля благодійності, але, в першу чергу, гроші перераховуються на армію, на інші актуальні потреби. Збирати гроші для онкохворих дітей стало трохи важче, тому ми з колегами придумали такий веселий флешмоб, завдяки якому вже за перший тиждень ми змогли зібрати понад 100 тисяч гривень, що є дуже великою сумою, – розповідає Литовченко.
Також вона розповідає, що держава таким діткам допомагає, але є дуже багато обмежень. До прикладу, дуже багато препаратів, які потрібні дітям не є зареєстрованими в Україні, і їх знаходять і везуть з Європи. Бюджет держави також є дуже обмеженим на трансплантацію кісткового мозку для дітей з раком крові, і він забезпечує приблизно лише 20 % від потреби. Наразі, це 2 млн грн збирається волонтерами на одну операцію.
Наш фонд відправляє дітей в Італію, тому що там операції найдешевші, там вже звикли до наших дітей, там дуже велика община українських волонтерів, наша діаспора, яка допомогає цим дітям, – говорить співзасновник благодійного фонду "Таблеточки".
За її словами, фонд за 3 роки зібрав майже 6 млн грн, що є дуже значною сумою, в порівнянні з іншими благодійними фондами. Цьому фонду допомагають абсолютно різні люди.
Хотілось би побажати, щоб в нас в Україні було якомога менше дітей з раком крові, тому що, на жаль, статистика не є весела, але ми сподіваємось, що це все буде покращуватись, і що наша медицина вийде на той рівень, який є в Європі і в нас також буде 90 %, а то і 100 % дітей, які будуть одужувати, – говорить Литовченко.