З початку 2017 року на ботулізм в Україні захворіли 95 осіб, 9 із них – померли. Як повідомляє управління Держпродспоживслужби на Рівненщині, хворий звернувся до лікарів лише на п’ятий день нездужання. Його госпіталізували в інфекційне відділення місцевої лікарні та ввели антитоксин.

Читайте також: Ботулізм в Україні: на Львівщині зафіксували нові випадки захворювання

Зараз чоловік знаходиться у лікарні, медики оцінюють його стан як середньої важкості. Заражену консерву їли ще двоє родичів хворого, але вони дивом не отруїлись.

Ботулізм в Україні: джерела та симптоми

Довідка: Ботулізм – це гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах.

У людей, які спожили продукти, заражені паличкою ботулізму, спершу виникає слабкість, запаморочення, головний біль, сухість в роті. Може бути нудота, блювота, випорожнення, температура тіла найчастіше не підвищена. Протягом декількох годин або кількох діб з’являються симптоми ураження нервових центрів головного мозку: порушення зору, двоїння в очах, сітка перед очима, розширення зіниць, біль та труднощі при русі очних яблук. Пізніше виникає ураження дихального центру, в результаті чого може настати розлад дихання і смерть від задухи.