Чи діятимуть вакцини на мутований коронавірус

У Великій Британії повідомили про новий штам коронавірусу, більш заразний, хоча і не більш небезпечний. Ситуацію прокоментували в адміністрації Байдена, як пише Інтерфакс-Україна.

До теми Новий штам коронавірусу не вплине на процес вакцинації, – МОЗ Німеччини

Зокрема, у Байдена відповіли на найбільш болюче питання із пов'язаних з COVID-19, яке зараз турбує світ: чи будуть вже розроблені вакцини діяти й проти мутованого коронавірусу.

З цього приводу висловився Вівек Мурті – засновник спільноти Лікарі для Америки, колишній головний військовий лікар США за президента Обами, який, за анонсом обраного президента Джо Байдена, невдовзі повернеться на цю посаду.

Немає жодних причин вважати, що розроблені вакцини не будуть ефективні й проти цього вірусу (виявленого у Британії – 24 канал),
– запевнив він.

І нагадав, що у фахівців немає доказів, які б свідчили про більшу смертоносність нового штаму вірусу.

  • Мурті окремо наголосив, що з появою мутацій коронавірусу методи протистояння йому не змінюються: треба носити маски, дотримуватися дистанції й мити руки.

Коротко про "британську" мутацію коронавірусу

  • 20 грудня прем'єр уряду Британії Борис Джонсон повідомив, що у його країні виявили мутований коронавірус – щоправда, ще у вересні, але уряд дізнався про зміну епідеміологічної ситуації аж 11 грудня.
  • За словами британців, мутований коронавірус на 70% заразніший, хоча й даних про більшу смертність від нього наразі немає.
  • Британська влада ухвалила рішення негайно (вже з неділі, 20 грудня) ввести максимально жорсткі обмежувальні заходи у Лондоні й майже на всьому південному сході Англії.
  • Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Франція, Болгарія, Ірландія, Швеція, Іран, Ізраїль, Сальвадор, Туреччина і Саудівська Аравія, а також Італія вже припинили повністю або частково приймати авіарейси з Великої Британії.