Молоді фахівці очікують від роботодавців фінансову стабільність, можливості для розвитку, менторство та участь у проєктах зі значущим впливом. Саме таким середовищем є фармацевтична компанія "Артеріум". Кожен її навчальний проєкт – це інвестиція в становлення майбутніх фахівців. І такий підхід дає потужні результати, зазначає 24 Канал.
Зверніть увагу Нова вікова класифікація ВООЗ: молодість триватиме довше
Визнання від студентів: "Артеріум" очолив рейтинг EY "Найкращий роботодавець – 2024"
Відповідно до рейтингу незалежних згадувань, де респонденти самостійно називали 3 найпривабливіші компанії на їхню думку, "Артеріум" посів перше місце серед фармацевтичних компаній.
Респонденти, які назвали "Артеріум" як привабливого роботодавця, найбільше цінують такі фактори при пошуку місця роботи: розмір базової заробітної плати; гнучкий графік роботи; готовність компанії брати на роботу студентів; імідж компанії на ринку.
Перемога "Артеріум" у рейтингу найпривабливіших роботодавців серед студентів – це для нас велика честь і підтвердження системної роботи, яку ми ведемо понад 15 років. Половина наших керівників колись були стажерами й прийшли до компанії через студентські програми,
– розповіла директорка з управління персоналом "Артеріум" Ольга Цапро.
Компанія не тільки створює можливості для стажування та розвитку кар'єри, але й активно залучає молодь до наукових проєктів, інноваційних розробок та навчальних програм.
За останні роки "Артеріум" залучив понад 3000 студентів до навчальних програм / Фото "Артеріум"
Як "Артеріум" підтримує майбутніх фахівців
Попри кризу, війну та інші виклики, компанія не згортає роботу з молоддю. Щороку "Артеріум" реалізовує понад 10 навчальних проєктів у співпраці з провідними університетами. Стажування, лекції, тренінги, воркшопи – усе це допомагає студентам зануритися в професію.
Один зі знакових проєктів – "Школа хіміків-хроматографістів", розрахований на студентів фармацевтичних спеціальностей. У рамках програми учасники навчаються працювати з сучасним лабораторним обладнанням у Дослідному центрі, отримують практичні навички й упевненість у власних силах.
Своїм досвідом діляться студенти, які скористались можливостями школи. Їхні історії – це приклади вдалого старту і свідчення того, як інвестиції в молодь змінюють майбутнє всієї індустрії.
Олексій Латушкін, студент НУХТ, познайомився з компанією через освітні заходи:
"Перша школа хіміків-хроматографістів" стала для мене золотим квитком. Ми слухали лекції, практикувались, працювали з обладнанням. Це безцінний досвід".
Олександр Грушевський – один з учасників проєкту, розглядає Артеріум як місце роботи після навчання. Він згадує навчання як унікальний досвід:
"Артеріум" першим в Україні запустив таку програму на безкоштовній основі. Відбір був справедливим. Навчання включало теоретичні лекції від провідних спеціалістів компанії та практику в лабораторії з реальними завданнями. Це був безцінний досвід роботи з сучасним обладнанням, який у більшості університетів отримати складно, – поділився Олександр.
Отримані знання Олександр зміг закріпити на стажуванні у відділі контролю якості "Артеріум" влітку 2023 та 2024 років.
Це було моє перше робоче місце. Завдяки підтримці наставників я виріс від новачка до фахівця, який відповідає за якість продукції. Стажерам тут довіряють справжні завдання, оплачують роботу й ставляться як до повноцінних працівників. Я працював із різними препаратами та обладнанням, і це навчило мене відповідальності за кожен етап процесу. Особливо надихає, що співробітники самі користуються продукцією компанії – це найкраща оцінка якості.
Розповімо більше про стажування загалом. Одним із головних напрямів роботи з молоддю в "Артеріум" є програма Arterium Intern Camp.
Arterium Intern Camp – коли стажування стає початком кар'єри
Стажування в "Артеріум" – це можливість для студентів старших курсів здобути реальний практичний досвід на підприємствах, що є виробниками продукції компанії в Києві та Львові. Потрапити на програму можна після розгляду резюме та проходження співбесіди. Стажування триває 6 місяців і передбачає офіційне оформлення, заробітну плату, бонуси за досягнення, а також можливість продовжити співпрацю з компанією після завершення стажування.
Впродовж 2024 року 30 стажерів із 50 перевели в основний штат компанії / Фото "Артеріум"
Особлива увага приділяється не лише професійним навичкам – стажистів навчають ефективно працювати в команді, знаходити рішення в складних ситуаціях і будувати стосунки в професійному середовищі.
Саме завдяки такому підходу стажування в "Артеріум" стає для багатьох студентів першим кроком у кар'єрі.
Олеся Олійник, студентка спеціальності "Трансляційна біофармацевтична інженерія", нині працює молодшою фахівчинею у проєктному відділі "Артеріум":
"У нашому університеті про "Артеріум" говорили всі. Ми знали, що компанія дає багато можливостей. Спочатку я пройшла стажування, а тепер є частиною команди. Тут цінують молодь, підтримують ідеї та дають змогу зростати".
Як і Олеся, можливістю працевлаштуватися впродовж 2024 року скористалися ще 30 стажерів із 50. Більшість з них отримали запрошення працювати і були переведені в основний штат компанії, будучи ще студентами.
В "Артеріум" чудово розуміють, що для сталого розвитку галузі потрібне інвестування у молодь. Компанія не обмежується лише створенням комфортного середовища для першої роботи, а й активно формує це середовище задовго до того, як студент отримає диплом.
Для нас принципово важливо бути присутніми ще на етапі формування майбутніх спеціалістів – тобто під час здобуття освіти. Така рання залученість – це чіткий меседж студентам: ми з вами, ви нам потрібні, ми хочемо будувати і розвивати майбутнє фармацевтики разом. Це мотивує, надихає та окреслює перспективи подальшого розвитку,
– зазначає керівник Корпоративного університету "Артеріум" Дмитро Свинаренко.
В розробці "Артеріум" 120 продуктів / Фото "Артеріум"
Бізнес-школа для викладачів – ще один крок уперед
Цьогоріч "Артеріум" розпочав новий амбітний проєкт для викладачів "Бізнес-школу". Понад 50 учасників з 20 закладів вищої освіти – це ті, хто прагне підняти бренд свого університету на новий рівень та залучати більше абітурієнтів.
У створенні, виробництві та реалізації продукції ТМ "Артеріум" задіяно понад 2500 працівників / Фото "Артеріум"
Викладачі навчаються у провідних експертів з фармацевтичної галузі, маркетингу та комунікацій та працюють над розробкою власних проєктів для залучення молоді.
"Оскільки фармацевтична галузь динамічна та прогресивна у розвитку, бізнес, який зацікавлений у кадровому забезпеченні, на правильному шляху, якщо обирає інвестувати не лише у студентів, а й у тих, хто формує їхній професійний шлях — викладачів та навчальні заклади. Адже саме якість освіти і рівень підготовки випускників визначають, які молоді спеціалісти завтра прийдуть до нас працювати. Тому ми розглядаємо розвиток освітнього середовища як невід'ємну частину довгострокового успіху компанії", – зазначає Ольга Цапро.
Фокус на майбутнє: чого прагне компанія
Наша мета – створити сприятливе середовище для розвитку молодих спеціалістів, які стануть ключовими фігурами у фармацевтичній галузі, допомагаючи Україні досягати нових висот у цій сфері,
– резюмує Ольга Цапро.
Підхід компанії "Артеріум" — це не лише про пошук і залучення нових талантів. Це про формування стійкої освітньої екосистеми, де кожен студент отримує реальні шанси на розвиток і реалізацію в Україні.
Особливо це важливо сьогодні, у час війни, коли молодому фахівцю, який обирає залишитися і працювати в країні, такі компанії, як "Артеріум" доводять: в Україні є простір для професійного зростання, реалізації амбіцій та побудови кар'єри світового рівня. Варто лише дати шанс і підтримку тим, хто починає свій шлях.