Про це розповів керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко в ефірі 24 каналу. За його словами, максимальні показники захворюваності, госпіталізації та смертності, які є зараз, надалі лише збільшуватимуться.

До теми Чи введуть в Україні загальнонаціональний локдаун: Радуцький назвав умови

Коли очікувати спад COVID-19

Ганиченко заявив, що наприкінці листопада українці можуть очікувати пікову захворюваність на коронавірус й відповідно початок спаду.

Спад буде приблизно аналогічний за тривалістю як у 2020 році. Він продовжиться десь до початку січня і знову буде нова хвиля,
– заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE.

Як зазначив Ганиченко, влітку в Україні була досить сприятлива ситуація із COVID-19, яка й могла розслабити населення.

Дізнайтеся більше Зони карантину в Україні: де уже ввели червону, а де залишається жовта

За словами керівника Центру економіки охорони здоров'я, одним з найдієвіших методів зменшення смертності від коронавірусу є вакцинація.

Наразі вона набирає обертів в Україні, адже кількість охочих отримати щеплення в різних регіонах збільшується, що є хорошим показником.

Ганиченко розповів про COVID-19 в Україні: дивіться відео

Коронавірус в Україні: останні новини

  • В Україні впродовж 17 жовтня на коронавірус захворіли 9 524 людей. Серед них – 790 дітей та 122 медпрацівники.
  • Міністерство охорони здоров'я не виключає розширення червоної зони карантину найближчим часом. Наразі там перебувають 5 областей – Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська та Херсонська.
  • Головний санітарний лікар України Ігор Кузін наголосив, що темпи вакцинації треба збільшити, аби уникнути зростання захворюваності.
  • Ситуація з коронавірусом у деяких областях є критичною. Наприклад, у Херсоні міські лікарні, які працюють з хворими на COVID-19, заповнені майже на 100%.

Адаптивний карантин в Україні
Правила адаптивного карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу