Вірус африканської чуми знайшли в одному з дворів села. Селяни розповіли, що господар згодовував свиням печінку, куплену десь у Києві на стихійному ринку. Однак чоловік усе заперечує.

Але ветеринари підтвердили, що небезпечна інфекція пішла саме звідти. Зараз лікарі перевіряють усі господарства у Черницях, де є свині.

Втрати господарям компенсують – виплачують по 26 гривень за кілограм живої ваги хворої тварини. Але такі умови влаштовують не всіх селян, адже на їх думку цього замало.

Читайте також: На Київщині зафіксували новий спалах африканської чуми свиней

У сільраді підрахували, що на чуму захворіло 20 свиней. На в'їзді до села встановили ветеринарно-поліцейські пости, аби місцеві не вивозили інфіковану свіжину. Адже вірус у м'ясі заражених тварин може жити до 150 днів. І хоча на людей хвороба не розповсюджується, для свиней ця хвороба смертельна.

Наразі, вакцини проти цього вірусу немає, лікуванню хвороба теж не піддається. Статистика свідчить, що випадки африканської чуми в Україні дедалі збільшуються. Однак щоб знайти "протиотруту" треба провести чимало досліджень, але грошей на це у держави немає.