Прокидайтесь рано

За допомогою раннього підйому ви можете позитивно вплинути на свою кар'єру, навіть якщо ви не займаєте високий пост.

Недавні дослідження показали, що співробітники, які рано приходять в офіс, справляють враження більш працелюбних, в порівнянні з тими, хто приходить пізніше.

Потягуйтеся, лежачи в ліжку

Якщо ви згортаєтесь клубочком і ховаєтеся під ковдру, почувши дзвінок будильника, вам варто змінити свої звички.

Перше, що потрібно зробити після пробудження – гарненько потягнутися. Тіло і мозок взаємопов'язані, тому прості потягування в ліжку додадуть вам сил і бадьорості.

Завжди застеляйте ліжко

Як пояснює у своїй книзі "Сила звички" журналіст Чарльз Дахігг, звичка застеляти ліжко – це міцна основа дня, на яку "нанизується" все інше. Дахігг пише, що люди, які дотримуються цього простого правила, "відчувають себе благополучніше і краще справляються зі своїм бюджетом".

Медитуйте

Як пише буддійський учитель Етан Нічтерн в книзі "Дорога додому", ранкова медитація – це джерело концентрації на весь день. "Ми прокидаємося, переживаючи про те, як пройде день, і медитація – це відмінний спосіб заспокоїтися і привести голову в порядок".

Робіть зарядку

Для багатьох з нас піднятися раніше 9 ранку – це мука. Однак дослідження показують, що заняття спортом вранці сприяють концентрації і підвищують ефективність роботи. За допомогою тестів вчені довели, що після 15 хвилин їзди на велосипеді випробувані краще вирішували інтелектуальні завдання.

Снідайте

Перший прийом їжі запускає метаболізм і підвищує рівень цукру в крові, що допомагає в роботі протягом усього дня. Якщо ви пропустите сніданок, то, можливо, будете відчувати напади дратівливості і зіткнетеся з труднощами при концентрації уваги. Для легкого сніданку відмінно підійдуть багата клітковиною вівсянка або білковий коктейль.

Візуалізуйте майбутній день

Уявіть, як він пройде. Вчені з Массачусетського технологічного інституту проаналізували звички найбільш результативних співробітників кадрового агентства і виявили, що вони постійно представляли картини майбутнього.

Наприклад, вони могли попросити колегу допомогти розіграти майбутню розмову, щоби краще до нього підготуватися. Зробіть це своєю звичкою: описуйте в деталях, як пройде ваш день, візуалізуйте його.

Плануйте

Подолайте бажання відразу заглянути в поштову скриньку і почніть день з складання плану. Задайте собі питання: "День пройшов добре, і я йду з офісу з почуттям виконаного обов'язку. Що для цього потрібно зробити?".

Розбийте кожну мету на етапи, а потім розставте пріоритети. Таким чином, ви будете точно знати, чим зайнятися протягом найближчих декількох годин, і як досягти мети.

Починайте з найважливішого

Нещодавно психологи виявили таке явище як "втома від прийняття рішень", яке пояснює, чому справи, що вимагають найбільшої зосередженості, слід вирішувати вранці.

Якщо коротко, то ми маємо в своєму розпорядженні обмежений запас психічної енергії, яка витрачається, коли ми роздумуємо над тим, що надіти і що з'їсти на обід – салат або бутерброд. Чим більше рішень прийнято, тим менше сил залишається на важливі справи, наприклад, на складання звіту за проектом.

Однак концепція "втоми від прийняття рішень" виявилася не такою простою. Якщо ви думаєте, що ваші можливості в прийнятті рішень обмежені, ви з більшою ймовірністю відчуєте себе виснаженим в кінці робочого дня. Але, вірячи в свої сили, ви будете готові впоратися з будь-якими проблемами, які виникнуть на вашому шляху.