За словами Давиденка, все через те, що майже не залишилося сировини для виготовлення якісних масок.

Читайте також Головне – не залякати людей, – активіст про систему тестування на коронавірус

Він розповів, що гумок та металевих фіксаторів, які тримають маску на обличчі – в країні та за кордоном немає. Також відсутній найголовніший елемент у медичній масці.

У тришарових масках повинен бути головний захисний елемент, який виконує роль фільтру і на 95% захищає від вірусів, які є в соціумі. Однак на сьогодні цієї сировини в Україні ніхто не виробляє, за кордоном вона закінчилась,
– пояснив Олексій Давиденко.

"Тому можна констатувати – 99% масок, які сьогодні є в мережах продажу, не виконують своєї функції. Це лише ажіотаж, психоз і спроба спекулянтів на цьому заробити", – додав Давиденко.

Підприємець наголосив, що йдеться саме про звичайні маски, а не респіратори. Останні захищають та допомагають запобігти захворюванню. Однак треба аналізувати, чи респіратор медичний, чи звичайний будівельний, який захищає лише від пилу.

Більшість пропозицій продажу, які я бачу на полицях і в інтернеті – це саме будівельні респіратори. Вони захищають ротову порожнину, однак у них немає того фільтру, який оберігає від вірусу,
– сказав Давиденко.

За його словами, заробляти на масках почали не лише в Україні, але й інших країнах, де зафіксовано коронавірус.

До теми Це метод батога, – журналістка про карантин в Україні

"Люди обурюються, що маска коштує 20-35 гривень. Однак у Франції одна маска коштує 2-3 євро, у США – від 3 до 5 доларів, а в Шанхаї, в період піку захворювань, – 8 доларів. Ви ж розумієте, що собівартість цієї маски однакова у всіх країнах. Однак заробляли на них почали по-різному, бо розуміли, що масок гостро не вистачає", – пояснив Давиденко.

Також він додав, що "масочний режим", це маленька частина всіх тих заходів, яких люди повинні дотримуватись.

Те, що сьогодні люди психологічно сконцентрували свою увагу на масках – це не помилка, але таке обмежене мислення. Ми повинні більше думати про дезінфекцію рук, поверхонь, одягати одноразові рукавички та думати про антисептики,
– сказав підприємець.

Давиденко зазначив, що люди більше довіряють маскам, адже вони їх бачать. Однак не всі розуміють, що маски призначені лише для тих людей, які вже захворіли.

Також, як сказав підприємець, апаратів штучної вентиляції легень, які так потрібні Україні, у постачальників немає в наявності. Вони вже надійшли у різні регіони України. Приблизно 100 апаратів можуть привезти з Китаю.

Це дуже мало. Потреба Міністерства охорони здоров'я по країні – приблизно 1500 тисячі апаратів у різних регіонах,
– пояснив підприємець.

"Може й тому держава просить людей залишатись вдома. Якщо всі одночасно захворіють, і всім потрібно буде перебувати в реанімації – буде дуже важко підключити до апарату абсолютно усіх", – додав Давиденко.


Як правильно використовувати маску / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про перші випадки коронавірусу в Україні?Станом на 18 березня в Україні зафіксували 15 випадків інфікування коронавірусом. З них 2 – летальні. Померло дві жінки – 71-річна та 33-річна.

Перший випадок коронавірусу в Україні підтвердили 3 березня. У Чернівцях заразився чоловік, який повернувся з Італії. Останній випадок зараження зафіксували сьогодні – захворів народний депутат України Сергій Шахов.

По всій території України 12 березня оголосили карантин. Він триватиме три тижні – до 3 квітня 2020 року. Українцям рекомендують працювати дистанційно, а також уникати людних місць та не виходити на вулицю без потреби.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.