Лише деякі симптоми автоімунних захворювань збігаються, пише Cosmo. Це – втома, брак сил, легка температура і різні види запалень.

Читайте також: Які захворювання можна визначити за станом рук: неочікувані дані

Близько 4% жінок страждають на ревматоїдний артрит – запалення по всьому тілу, особливо у руках, ногах, плечах, стегнах та колінах. При цій хворобі вражаються дві сторони тіла.

Ще одним автоімунним захворювання є псоріаз. Основний симптом – плями на шкірі, вкриті білим шаром мертвих клітин, найчастіше з'являються на голові, колінах, плечах і спині.

Псоріатичний артрит може виникає і без псоріазу. Він вражає великі суглоби, які болять і стають непридатними.

Якщо імунна система атакує слинні, слізні і інші залози, то це може свідчити про синдром Шегрена. Причиною цього можуть бути гени та віруси або ж ендокринна та нервова системи людини.

Вовчаком хворіє 1,5 мільйони людей, 10% з них – чоловіки. Хвороба вражає майже все тіло. Цю хворобу важко встановити через велику кількість симптомів.

24 людини зі 100 тисяч вражаються склеродермією – захворюванням, при якому коли організм починає виробляти колаген з надлишком. При цьому захворюванні шкіра товстішає, а це ускладнює рух людини. Також збільшують товщину тканини в нирках, легенях і травному тракті.

Тиреоїдит Хашимото з'являється тоді, коли організм бореться з щитовидною залозою. Він може виникати як у дорослих, так і у дітей. Основними симптомами є неприємні відчуття в області шиї, втома, набір ваги, гормональні стрибки, болі в м'язах, холодні руки і ноги. Людина також може відчувати суху шкіру і нігті, втрата волосся, озноб, депресію, короткочасну втрату пам'яті, зміну голосу.

Лікування залежить від певної проблеми, але здебільшого воно передбачає протизапальні засоби, ліки, що пригнічують імунну систему, а також антибіотики. Лікарі також рекомендують дотримуватися дієти з виключенням солодкого та фаст-фуду.

До слова, коліна є однією з найуразливіших частин тіла через те, що вони потрібні для руху людини. Проблеми з колінами можуть виникнути у будь-якому віці.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.