Систематичне виконання цих вправ стимулює розвиток нових нервових з'єднань в різних зонах мозку, робить нервові клітини міцнішими, сприяє виробленню поживних речовин, які покращують пам'ять.

Чистіть зуби неробочою рукою

Дослідження показали, що використання протилежної півкулі вашого мозку (як в цій вправі) дає результати швидкого і суттєвого розширення зон кори головного мозку.

Як робити: чистіть зуби неробочий рукою, а також не забувайте відкривати і використовувати тюбик зубної пасти тією ж рукою.

Приймайте душ із закритими очима

Тактильні відчуття активізують інші зони головного мозку. Ваші руки помічають те, що неможливо побачити, і посилають про це сигнали вашому мозку.

Як робити: спробуйте використовувати з органів чуттів тільки дотик (робіть все вкрай обережно, щоб уникнути травм). Відкрийте крани і налаштуйте воду, довіряючи своїм відчуттям. Потім мийтеся із закритими очима.

Міняйте свій звичний ранковий розпорядок

Дослідження мозку показують, що нові завдання збільшують зони кори головного мозку, фіксуючи збільшення рівня активності головного мозку.

Як робити: одягніться після сніданку, погуляйте з собакою в новому районі, змініть ваш улюблений канал на ТБ або радіостанцію.

Перевертайте звичні предмети догори ногами, буквально

Коли ви дивитеся на правильно повернені речі, ваша ліва, "вербальна" сторона мозку швидко їх розпізнає і відразу відправляє вашу увагу в інше місце. Коли ви їх перевертаєте догори ногами, ваша права сторона мозку включається в роботу і намагається розпізнати форму, колір і розміщення незрозумілої йому картинки.

Як робити: переверніть догори ногами фотографії вашої сім'ї, настінний годинник та календар.

Міняйтеся місцями за столом

У більшості офісах кожен має своє власне робоче місце, але ваш мозок постійно потребує нового досвіду.

Як робити: міняйтеся місцями, щоби змінити становище, яке ви займаєте, і по-іншому подивіться на кімнату і людей.

Вдихайте нові аромати

Ви, ймовірно, навіть не пам'ятаєте, як "вивчили", що запах кави асоціюється з початком нового дня. Задіяти нові нервові шляхи можна, пов'язавши незвичні аромати, наприклад, ванілі, кориці, м'яти, з будь-яким видом діяльності.

Як робити: тримайте екстракт свого улюбленого аромату біля ліжка весь тиждень. Відкривайте і вдихайте його, як тільки прокинулися, потім коли вмиваєтеся і одягаєтеся.

Відкривайте вікно машини

Гіппокампус – частина головного мозку, що відповідає за спогади. Вони будуть яскравішими, якщо в них беруть участь запахи, звуки і образи.

Як робити: спробуйте розпізнати нові звуки і запахи на вашому шляху. Відкрите вікно допоможе вам в цьому.

Вивчайте продукти в супермаркеті

Магазини спроектовані так, щоби найбільш прибуткові товари розташовувалися на рівні очей, тому коли ви отоварюєтесь, ви багато чого не бачите.

Як робити: зупиніться близько будь-якого ряду в магазині і подивіться на полиці зверху вниз. Якщо ви побачили те, чого не помічали раніше, візьміть це, почитайте склад і подумайте про це. Вам необов'язково це купувати, ви вже порушили свою рутину і набули нового досвіду.

Збільшуйте кількість комунікацій протягом дня

Наукові дослідження неодноразово доводили, що брак спілкування має серйозний негативний вплив на загальні пізнавальні здібності.

Як робити: хочете пити? Краще купити напій у продавця в магазині, ніж через апарат з газованою водою. Закінчився бензин? Краще оплатіть чек у касира, ніж карткою в терміналі на вулиці.

Читайте по-різному

Ми використовуємо різні частини мозку, коли читаємо самі або слухаємо, коли читаємо вголос або про себе.

Як робити: читайте вголос вашому співрозмовнику, чергуючи ролі слухача і читача. Можливо, ви набагато довше будете читати книгу, зате проведете більше часу разом.

Читайте також: ТОП-10 незвичайних порад, аби заснути