Виявляється, що чоловік отримував щеплення у Вінниці. Про це розповіла директор департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна.

До теми У комісії біобезпеки при РНБО прокоментували смерть вакцинованого Pfizer українця

Чоловіка вакцинували на роботі. Відомо, що це була ін'єкція першою дозою.

Якраз зараз йде розтин, результати якого, очевидно, будуть відомі до ранку неділі. Вакцинація цього чоловіка відбулася о 13:42, стало погано йому о 18:00. Що стосується симптомів, то я б не сказала, що це реакція на вакцинацію. Щеплення було для цього чоловіка першим,
– розповіла Задорожна.

За попередньою інформацією журналістів, раніше померлий чоловік не звертався до медиків за допомогою. Задорожна розповіла, що він був "абсолютно необстеженою" людиною.

Вона додала, що робота чоловіка не була пов'язана зі шкідливим виробництвом. У інших людей, яких вакцинували з того ж флакона, не виникло проблем зі здоров'ям після уколу.

Флакон вакцини використовувався на шістьох людей. У п'яти людей, які були щеплені з цього ж флакона, ніякої реакції не було. Всього ж на підприємстві було вакциновано 135 людей, ніяких реакцій більше ні в кого не було,
– уточнила Задорожна.

Що відомо про смерть вакцинованого українця

  • Чоловіка вакцинували Pfizer о 13:45 на підприємстві.
  • Впродовж однієї години у нього не було жодних симптомів чи нарікань на самопочуття.
  • О 17:00 він поскаржився він на нудоту та втрату свідомості – йому провели реанімаційні заходи.
  • Врятувати пацієнта, на жаль, не вдалося, медики о 18:02 констатували смерть.
  • Водночас глава комісії біобезпеки при РНБО Сергій Комісаренко не вважає, що смерть пацієнта пов'язана з американським препаратом. Однак, за його словами, цей випадок приверне увагу світу. Також він порадив краще уникати будь-яких висновків до з'ясування усіх обставин.