Субваріант Омікрону BA.2 виявили на початку цього року і він вже встиг витіснити початкову версію Омікрону (BA.1) у Данії.

До теми Назвали головні симптоми нової мутації Омікрона

Що нового дізналися науковці

Людина, інфікована BA.2, має 39% шанс передати вірус комусь ще у своїй сім'ї впродовж тижня. Тим часом при інфікуванні BA.1 цей ризик становить 29%. Такі дані навели у заяві управління охорони здоров'я Данії SSI.

Одна з дослідників SSI Камілла Холтен Моллер заявила, що мутація Омікрону з більшою ймовірністю інфікує нещеплених людей, ніж його початкова версія. Вона додала, що у тих людей, які повністю вакцинувалися проти COVID-19 або отримали бустерну дозу набагато менше шансів заразитися BA.2.

До слова, попри рекордні показники захворюваності Данія вирішила зняти всі обмеження, пов'язані з коронавірусом. В уряді сподіваються на високий рівень вакцинації та меншу серйозність варіанту Омікрон.

Нова версія штаму Омікрон: коротко про головне

  • Згідно з попередніми даними SSI, BA.2 у півтора раза заразніший, ніж BA.1.
  • Чи викликає нова мутація Омікрону важчий перебіг захворювання поки що незрозуміло. Міжнародні дані наразі свідчать лише про те, що BA.2 може швидко поширюватися.
  • Наразі BA.2 виявили у близько 50 країнах світу та 17 штатах США.
  • ВООЗ досі не знайшла жодних підстав позначати цей підваріант як такий, "що викликає занепокоєння" або навіть "інтерес". Поки вони відстежують, чи спричиняє цей BA.2 важче захворювання.
  • За даними британських вчених, до головних симптомів нового підвиду штаму Омікрон належать: висока температура; безперервний кашель; втрата або зміна нюху та смакових рецепторів.


Симптоми вихідного штаму Омікрон / Дані: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу