Серед людей, які одужали від COVID-19, тести 5-15% можуть знов виявити коронавірус. Рівень рецидивів у Китаї відрізняється у різних регіонах, пише Bloomberg.

Читайте також: Китай сказав, коли допустить ВООЗ провести публічне розслідування походження коронавірусу

За словами директора кафедри інфекційних захворювань Першої клініки Пекінського університету Вонга Гічена, у деяких районах Китаю таких випадків менше, ніж 1%.

Вчені зауважили, що у більшості пацієнтів, у яких з часом повторно виявили коронавірус, немає жодних симптомів. Тому необхідно проводити додаткові дослідження, аби з'ясувати причини такого явища.

В Китаї, де коронавірус вперше виявили ще в грудні минулого року, серед населення зростає страх перед повторним зараженням. Наразі ніхто не розуміє, чому це відбувається.

Втім, не виключено, річ в чутливості тестів.


Ситуація з повторними зараженнями коронавірусом досі не вирішена / Фото Unspalsh

Реактивація вірусу

Наразі згідно з рекомендаціями ВООЗ, для того щоб зарахувати пацієнта до числа тих, що одужали від COVID-19, їм слід двічі отримати тест на вірус з негативним результатом. Зокрема, аналізи повинні бути виконані з інтервалом не менше 24 годин, і лиш тоді пацієнта можуть виписати з лікарні.

До теми: У Південній Кореї повторно захворіла на коронавірус майже сотня людей

У ВООЗ схиляються до думки, що після того, як людина одужала від коронавірусу, з її легенів деякий час виділяються мертві частинки вірусу, що також є процесом одужання.


Правда і міфи про коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.