Президент України сказав про це в інтерв'ю виданню The New York Times 16 грудня 2020 року, пише пресслужба Володимира Зеленського.

Читайте також В Україні за добу виявили 8 325 хворих на COVID-19

Ми не входимо до списку країн, які першими отримують вакцину. Я не знаю, скільки десятиліть втрачено за час незалежності, але це є, і я визнаю цей факт,
– сказав Зеленський.

За його словами, треба бути "акробатами в політиці", щоб якимось чином потрапити в пріоритет країн, які отримують вакцину проти коронавірусної інфекції найпершими.

"Звичайно, я б цього не хотів, звичайно ж, будь-який закон, який блокує експорт вакцин, я як Президент не можу підтримувати просто тому, що це ще один крок до того, що ми можемо бути в кінці черги з вакцинації, а значить, більше українців загине. Я не можу підтримувати будь-яке подібне законодавство будь-якої країни, навіть якщо це наш стратегічний партнер, незалежно ні від чого", – зазначив він.

Український президент вважає, що саме США та Велика Британія сьогодні могли б дуже сильно вплинути на те, щоб Україна була в пріоритеті країн Європи, які отримують вакцину першими.

"Ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування", – Зеленський

Водночас Володимир Зеленський сказав, що Україна боротиметься за те, щоб партнери дали вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Однак не російську вакцину "Супутник", яка не пройшла всі клінічні випробування.

Інша річ, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект. Більш того, я не можу взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії якої ми не знаємо. Україна передусім базує своє рішення на тому, щоб вибрати безпечну вакцину,
– додав президент України.

Вакцинація в Україні: найголовніше

  • У Держбюджеті-2021 на вакцинацію проти коронавірусу передбачили 2,6 мільярда гривень.
  • Втім, для цього необхідно майже у 6 разів більше – 15, 1 мільярда.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що першу партію вакцин від COVID-19 Україна очікує вже у лютому.


Чи готові українці вакцинуватися / Інфографіка 24 каналу