Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що цю партію вакцини отримають мешканці й працівники будинків для літніх людей, рятувальники та прикордонники.

Читайте також В Україну прибула перша партія вакцин Pfizer: фото, відео

Партію вакцини розділять на два щеплення з інтервалом у 25 днів. Віктор Ляшко також заявив, що залишків вакцини не буде.

Ніяких залишків вакцини не буде. Чітко і зрозуміло розплановано сьогодні, хто вакцинується. Сьогодні вакцинуються люди у будинках для людей похилого віку. Після цього вакцинується Державна служба з надзвичайних ситуацій і Державна прикордонна служба як критичні для держави інфраструктури,
– сказав головний санітарний лікар.

Так, першою партією вакцини від Pfizer можна вакцинувати проти коронавірусу 58,5 українців Перші щеплення вакциною проти COVID-19 від Pfizer розпочнуться в Україні 18 квітня.

Що відомо про вакцину від Pfizer

  • За останніми даними, ефективність препарату проти легкої форми коронавірусу становить 91,3%. Проти важкої – 100%. Також важливо, що вона ефективна проти "південноафриканського" штаму.
  • Діюча речовина препарату – мРНК. Це молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, які необхідні для формування імунітету.
  • Всього Україна має отримати 10 мільйонів доз цієї вакцини.
  • Наразі вона вважається найефективнішою та найбезпечнішою.


План вакцинації від коронавірусу / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу