Він переконаний, що червона зона для Закарпаття стала просто необхідністю. Але остаточне рішення все одно виноситиме державна комісія ТЕБ та НС. Про це повідомив Укрінформ.

До теми Степанов назвав 4 області, в яких можуть запровадити карантин червоної зони

Моя думка як керівника департаменту охорони здоров'я ОДА така, що наразі червона зона Закарпаттю просто необхідна!... За останні два тижні ми спостерігаємо ріст захворюваності. Попри усі звернення та застереження, самосвідомість у закарпатців не підвищилася, краще не стало,
– заявив він.

Він розповів, що регіон навіть не зупинився "на якомусь плато". Захворюваність зростає щоденно. 5 березня зареєстрували новий рекорд – 748 нових інфікованих за добу.

Попередній рекорд в області був встановлений днем раніше. 4 березня на Закарпатті вперше від початку пандемії зафіксували 679 нових випадків зараження коронавірусом.

Пшеничний вважає, що саме червона карантинна зона допоможе розірвати ланцюг поширення вірусу в області.

Додаткові ліжка

Водночас в ефірі 24 каналу Пшеничний наголосив, що лікарні на Закарпатті – переповнені. За його словами, випадків інфікування багато, але може бути ще більше.

Ми розглядаємо можливість створення ковідних шпиталів,
– заявив представник ОДА.

Він зазначив, що за лютий 2021 року в області створили додаткових 415 ліжок. Загалом у області розраховано 2 300 місць. Станом на 5 березня, понад 1 800 пацієнтів із коронавірусом госпіталізовані.

За словами директора департаменту, таке зростання кількості хворих є наслідком різдвяних свят. Зокрема, деякі українці повернулись з-за кордону, святкування відбувались у великих компаніях.

Директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА про ситуацію в області: дивіться відео

Коронавірус в Закарпатті: що відомо

Джерело: апарат РНБО України

  • Від початку пандемії на Закарпатті зафіксували 42 839 випадків інфікування SARS-CoV-2.
  • За минулу добу від недуги померли 12 людей. Натомість 116 виписали з лікарень.
  • Попри швидкі темпи поширення хвороби, у Закарпатській області найнижчий рівень вакцинації проти коронавірусу в країні.


Правила адаптивного карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу