Що сказала фон дер Ляєн

В умовах пандемії та пов'язаних із нею обмежувальних заходів Євросоюзу важливо зберегти дієздатність спільного ринку. Для цього слід суттєво "демотивувати" будь-які несуттєві подорожі. Про це політикиня заявила 21 січня під час пресконференції за підсумками зустрічі глав країн ЄС, пише Укрінформ.

Важливо Євросоюз анонсував всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію у 2021 році: деталі

З огляду на серйозну ситуацію, всі подорожі, які не пов'язані із гострою потребою, мають бути потужно демотивовані, як і ті, що в межах країнм, так і транскордонні. Для нас важливим є функціонування спільного ринку. Щоб він працював, всі працівники та товари мають спокійно перетинати кордони. Для цього всі несуттєві подорожі мають бути обмежені,
– заявила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що таку практику слід запровадити і для подорожей через зовнішні кордони Євросоюзу.

"У тому, що стосується зовнішніх кордонів, – ми також запропонуємо запровадження додаткових заходів безпеки. Для тих хто буде подорожувати з третіх країн в Європу з важливою метою, ми будемо вимагати зробити тест ще до відправлення", – сказала президентка Єврокомісії.

ЄС додасть на епідеміологічній карті країн нову зону

Для того, щоб скоординувати обмеження на поїздки, ЄС додасть на карту поширення коронавірусу нову зону – темно-червону. Вона позначатиме ті регіони, де вірус циркулює на дуже високому рівні. Люди, які прибуватимуть з цих країн, повинні будуть пройти тест перед вильотом і відбути 14-денну самоізоляцію після прильоту.