Про це мовиться у заяві Єврокомісії у відповідь на заяви деяких країн ЄС, які невдоволені розподілом вакцин.

Важливо Динаміка впала вдвічі: скільки українців отримали щеплення проти коронавірусу

Позиція Єврокомісії

Єврокомісія запропонувала дотримуватися механізму, за якого вакцини від COVID-19 розподілятимуть пропорційно кількості населення. В Єврокомісії вважають це рішення справедливим.

Також зазначається, що країни-члени ЄС вирішили відійти від пропозиції комісії, додавши гнучкості, яка дозволяє погоджувати інший розподіл доз з урахуванням епідеміологічної ситуації та потреб у вакцинації кожної країни.

Відповідно до такої системи, якщо держава вирішує не вибирати належну їй за пропорційним розподілом квоту, дози перерозподіляються між іншими зацікавленими країнами,
– мовиться у заяві.

Як наголошують у Єврокомісії, якщо держави-члени захочуть повернутися до пропорційної основи, вони будуть повинні досягнути відповідної домовленості.

Нерівний розподіл вакцин: головне

  • Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я звинуватила багаті країни у скупці більшої частини вакцин від коронавірусу. ВООЗ наголосила, що через такі дії багатих країн найбідніші можуть залишитися без доступу до COVID-вакцин.
  • В ООН підтвердили, що деякі країни закуповують вакцини від коронавірусу понад своїх потреб. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав країни ділитися вакцинами, адже "вакционалізм приречений на провал".