Виконавча комісія блоку повинна виступити з пропозиціями вже цього тижня. Про це заявила єврокомісарка охорони здоров'я Стелла Кіріакідес.

До теми Гроші за вакцинацію: як отримати 1 тисячу гривень через Дію

Я повністю погоджуюся з невідкладністю, і саме тому Європейська комісія працює над посиленням координації вільного пересування, включаючи тривалість дії та роль підсилювачів у кампанії вакцинації,
– заявила вона.

Кіріакідес зауважила, що обговорення з країнами-членами ЄС щодо сертифікатів продовжуються.

Ми сповнені рішучості повернути назад нинішню хвилю... і ми також усвідомлюємо, що нам потрібно дати чіткі, послідовні послання громадянам,
– сказала комісарка охорони здоров'я.

Джерела видання повідомляють, що Європейська комісія запропонує внести відомості про бустерну дозу вакцини у термін дії цифрового сертифіката вже нібито на початку грудня.

У публікації додали, що ЄС поки що схиляється до сценарію необхідності отримання третьої дози COVID-вакцини впродовж 9 місяців після останньої імунізації.

Зауважимо, що тепер термін дії COVID-сертифіката повинен закінчуватися через 9 місяців після введення останньої дози COVID-вакцини, але раніше пропонувалося через 12.

Як згенерувати COVID-сертифікат в Дія:

  • Завантажте застосунок. Якщо він у вас вже був встановлений, оновіть його в AppStore або Google Play.
  • Далі слід натиснути "Послуги", після цього – "COVID-сертифікати" і "Отримати сертифікат". Наприкінці у вас попросять підписати згоду на передавання даних "Дія.Підписом".
  • "Коли "Дія" знайде інформацію щодо вашої вакцинації в реєстрах, сертифікат одразу підтягнеться в застосунок.