Вимоги щодо ефективності прописані в угоді

Вимогу щодо 70% ефективності прописали у договорі з китайськими партнерами. Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу, інформує 24 канал.

Актуально Захворюваність зростає: за добу в Україні понад 6 тисяч хворих на COVID-19

Якщо препарат не відповідатиме цим стандартам, то компанія відшкодовує витрати у повному обсязі. У нас є банківська гарантія,
– зауважив Степанов.

У Бразилії стверджують, що ефективність SinoVac – близько 50%

Зазначимо, що раніше бразильський інститут Бутантан провів клінічні дослідження китайського препарату. Науковці встановили, що ефективність SinoVac ледь перевищує 50%. Степанов каже, що це дослідження стосується лише Бразилії. В українському міністерстві чекають на узагальнений звіт.

Також міністр наголосив, що Київ не припиняє перемовин з іншими виробниками вакцин. У бюджет-2021 на вакцинацію заклали 2,6 мільярда гривень.

Що відомо про постачання SinoVac до України

  • 11 січня група фармкомпаній "Лекхім" оголосила про укладання угоди із SinoVac на постачання в Україну 5 мільйонів доз препарату в першому півріччі 2021 року.
  • Також планують у 2022 році налагодити виробництво вакцини в Україні.
  • Вакцину випробовували раніше в Туреччині та Індонезії, там рівень ефективності перевищував 90%. Проте учасників дослідження було небагато.
  • Беззаперечною перевагою вакцини є умови зберігання – +2...+8 градусів. Тобто для цього не потрібно спеціальне обладнання.


Чи готові українці вакцинуватися / Інфографіка 24 каналу