Обмежень в роботи транспорту не планують вводити, розповів в інтерв'ю LIGA.Life виконувач обов’язків голови Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

Також на тему: Локдаун у січні: які будуть обмеження – деталі від Шмигаля

Які обмеження введуть на новорічні свята

За його словами, відбудеться зупинка розважальних закладів, дискотек, оренди залів під корпоративи, свята тощо. Зупинка навчальних закладів – школи, садочки, університети. Також спортзали, за винятком занять, які можна проводити на вулиці. Заборона всіх масових скупчень, виставок, концертів тощо.

Швидше за все, остаточне рішення буде таким, що громадський транспорт продовжує роботу, але із суворим дотриманням карантинних правил: маски, обмеження кількості людей у салоні,
– заявив Кузін

Таке ж обмеження стосуватиметься кінотеатрів, магазинів непродовольчої торгівлі, громадського харчування, які будуть працювати на винос або з доставкою. Салони краси або перукарні – тільки за попереднім записом.

Також точкові рекомендації планується розробити для зимових курортів і різдвяних ярмарків.

Зокрема, перші можуть працювати тільки як готелі, без дискотек і тому подібного, а другі як магазини – без харчування або з попередньо упакованою їжею і відстанню між точками продажу, щоб не було скупчення людей,
– розповів голова ЦГЗ.

При цьому Кузін зазначив, що остаточні рекомендації будуть оприлюднені, коли Кабмін визначиться з локдауном, тому точно сказати, чи будуть новорічні концерти на вулиці, він поки не може.

Що відомо про локдаун на новорічні свята в Україні

  • В Україні скасували карантин вихідного дня, тому тепер уся країна перебуває у помаранчевій карантинній зоні.
  • І президент Зеленський і керівництво МОЗ неодноразово підіймали це питання. Але вони називають різні умови, за яких жорсткий карантин може повернутися в Україну.
  • Наразі відомо, що локдаун навряд чи запровадять до кінця року. Однак є велика ймовірність того, що Україна повернеться до жорстких обмежень у січні.
  • Якими саме будуть нові обмеження та заборони – остаточно невідомо за словами влади, вони продовжують перемовини. Проте влада переконує, що точно не зупинятимуть транспорт і не закриватимуть аеропорти.