Результати нового дослідження опублікували в журналі Medical Journal of Australia.

Також на тему: Виявили клітини, які здатні лікувати усі типи раку

Які пухлини не варто лікувати

На думку його авторів, лікарі марно виявляють 42% пухлин простати, 42% нирок, 73% щитоподібної залози, 58% меланом і 22% інвазивних меланом у чоловіків. В цілому, це становить 24% всіх діагнозів.

У жінок це 22% пухлин грудей, 58% нирок, 73% щитоподібної залози, 54% меланом, що становить 18% діагнозів "рак".

Проаналізувавши зміни абсолютних ризиків протягом життя захворіти на пухлини простати, грудей, нирок, щитоподібної залози і меланоми в період з 1982 по 2012 роки, експерти з'ясували, що кожен рік в Австралії марно ставиться 11 000 діагнозів рак у жінок і 18 000 у чоловіків.


Деякі ракові пухлини не потребують лікування / pixabay.com

Отже, регулярні перевірки на рак знаходять набагато більше нешкідливих або доброякісних пухлин, що призводить до інтенсивного лікування, хірургічних операцій і хімієтерапія, які часом діють на здоров'я людини гірше, ніж сам рак.

Не все так просто

Складно визначити, який рак краще не чіпати, а який несе серйозну небезпеку для людини. Тому не варто відмовлятися від лікування. Вчені проаналізували період в 30 років, під час якого кількість виявлених пухлин в Австралії збільшилася на 30%, а число смертей зменшилось.

Підкреслюється, що найбільшу складність має діагностика раку грудей, оскільки лікарі часто не можуть сказати, чи є пухлина нешкідливою або небезпечною. Тому майже всі пухлини молочних залоз за замовчуванням лікують шляхом потужних доз хімієтерапія, піддаючи жінок хірургічних операцій.

А літні чоловіки, в яких знаходять рак простати, майже завжди не потребують лікування, тому що такий тип онкозахворювання майже завжди розвивається дуже повільно.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.