Тополиний пух несе за собою кілька небезпек для організму людини. Він є зовнішнім подразником і в першу чергу несе проблеми алергікам.

Читайте також: Алергія на сонце: причини, симптоми та способи усунення

Погано впливає тополиний пух на стан людей з поліпами в носі. Він не тільки подразнює слизову, а й стає причиною зростання поліпозної тканини. Надалі поліпи можуть серйозно збільшитися в розмірах і призвести до проблем з диханням.

Також пух важко переносять люди з хронічною закладеністю носа. Адже у них постійний осередок запалення і набряку слизової в носових ходах. А пух додатково викликає роздратування, прилив кровотоку до тканин і погіршення ситуації.

Тополиний пух призводить до розвитку такого явища, як алергія у вагітних. За фактом, це тимчасовий стан і не схожий на те, що буває при справжній алергії.

Як проявляється алергія на пух

Алергія проявляється у вигляді нежитю, почервоніння очей, кашлю та дерматиту. Відрізнити алергію від ГРЗ складно, це може зробити тільки фахівець.

Алергія на пух – симптоми
  1. нежить;
  2. свербіж очей, носа;
  3. сльозовиділення;
  4. чхання;
  5. першіння в горлі.

Тож тим, хто має алергію, варто зробити алергологічне тестування, щоб з'ясувати, на пилок яких саме рослин є реакція організму.

Багато лікарів-алергологів схильні вважати, що причиною захворювання є не безпосередньо тополиний пух, адже він є гіпоалергенним. Алергію викликає пилок інших рослин, що його переносить пух.

Як зменшити вплив подразника

Алергія найчастіше виникає у вітряну та спекотну погоду. Тому медики радять людям з алергією на пух, зменшити кількість прогулянок, одягати надворі сонцезахисні окуляри, мати під рукою вологі серветки, аби обтирати обличчя. Також варто носити назальний спрей з розчином морської солі. Цей розчин здатний полегшити стан.

Під час цвітіння тополі експерти радять двічі на тиждень робити вологе прибирання без використання пилососа. На вікнах потрібно встановити спеціальний повітрозабірник з антиалергенним фільтром, а в машині вмикати кондиціонер.

Прийшовши з вулиці можна приймати душ або ж вмитися.

Найголовніше – це потрібно звернутися до медиків, адже така у такої людини може виникнути бронхіальна астма. Дуже небезпечним є й алергійний кон’юнктивіт, який, у поєднанні з іншими інфекціями, може набути хронічної форми.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.