Без правильного і своєчасного лікування, запалення переходить у важкі форми і хронічне захворювання ясен. Німецькі дослідники з Університету Фрайбурга знайшли спосіб, який може розв'язувати проблеми, пов'язані із запаленням ясен, пише журнал Journal of Clinical Periodontology.

Читайте також: Чому болить горло: шість причин

Гінгівіт – симптоми
• набряк і почервоніння ясен;
• кровоточивість ясен під час їжі або чищення зубів;
• відчуття свербіння і дискомфорту в області ясен при натисканні;
• неприємний запах / присмак у роті;
• можливе підвищення температури тіла і, як наслідок, почуття загального ослаблення.

В експерименті взяли участь 30 людей, які мають різні форми гінгівіту. Їх розділили на дві групи.

Перша група дотримувалася дієти, яка містить багато антиоксидантів, рослинної їжі і мінімальну кількість цукру і тваринних жирів. Дієти учасники дотримувалися протягом чотирьох тижнів. Друга, тобто контрольна група не змінила свій раціон.

Обидві групи тимчасово зупинили міжзубне чищення. Зразки серологічних і підясенних бляшок вчені взяли на початку дослідження та вкінці.

Стан учасників експерименту обстежили щотижня протягом шести місяців.

Експеримент показав, що в учасників з першої групи покращився стан ясен приблизно на 20%, зменшилася частота кровотеч на 15% і зменшилася площа запалень на 13%.

Учасники також по закінченню скинули 1,5 кг зайвої ваги і у них значно покращилася робота серця і судин. Фахівці прийшли до висновку, що людям, що страждають від хвороб ясен, слід не тільки покращувати гігієну рота, але і задуматися про зміну дієти на користь вищеописаної.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.