Як виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook, зокрема, робота медика часто супроводжується стресом, адже лікарі відповідають за людські життя і здоров'я.

Читайте також: Які навушники становлять серйозну небезпеку для слуху

В Україні один з чинників емоційного вигорання є низький рівень оплати праці. Окрім того, для цього стану характерне відчуття браку енергії, іноді – апатія та відчуження, підвищення відчуття тривоги та дратівливість. І більшість людей помічають цю проблему надто пізно.

Можуть виникати проблеми з самооцінкою та задоволенням своїми професійними навичками. Симптоми можуть також мати фізичний характер, наприклад, головний біль, коливання ваги, проблеми з травленням та порушення сну,
– додала Супрун.

Як позбутись емоційного вигорання на роботі:

- Визначте причину виникнення цього стану та обговоріть проблему з колегами чи керівником. Знайдіть компромісні рішення з приводу режиму роботи та можливості розвитку професійних навичок.

- Залишайте час на себе. Хобі та відпочинок допоможе відволіктись від стресу.

- Підтримуйте здорові звички та регулярно займайтеся спортом, адже ендорфіни допомагають зменшити почуття смутку, депресії та тривоги.

- Розставляйте пріоритети та цілі у своїй роботі. Повинен бути і відпочинок.

Читайте також: Як здоров'я залежить від сну та що шкодить організму: цікаві факти

- Будьте уважними до ваших колег – знаходьте час на розмови та запитуйте про їхні справи не тільки робочі, але й інші. Це допоможе поділитися переживаннями та боротися зі стресом.