Про це інформує MedicalXpress.

Читайте також: Сім продуктів, які здатні знизити тиск

При цьому не потрібно збільшувати кількість фізичного навантаження чи зменшувати споживання натрію.

Науковці висунули гіпотезу, що бета-гідроксимасляна кислота (БОМК) допоможе позбутися від гіпертензії. Та через велику кількість солі рівень цієї кислоти знижується в організмі.

Як нормалізувати високий тиск
Як нормалізувати високий тиск

Вчені вирішили перевірити припущення на гризунах. Результати експерименту показали що, у мишей зменшується запалення в нирках, що пов'язане з гіпертензією. Гризуни отримували хімічну сполуку 1,3-бутандіол. Після її надходження ферменти печінки перетворюють її на БОМК. Після цього кислота потрапляє у нирки, де вона зменшує запалення, яке пов’язано з гіпертонією та знижує кров’яний тиск.

Дослідники виявили, що синтез БОМК стає більш активним при обмеженні надходження в організм калорій і фізичних вправ.

Вчені планують підтвердити, що у людей з високим кров'яним тиском спостерігається дефіцит БОМК. Вони також збираються визначити, скільки бета- гідроксимасляної кислоти необхідно для лікування гіпертензії, і чи вона може завдати шкоди іншим органам.

Після цього дослідники проведуть клінічне випробування, в якому порівняють стан людей, що отримували кислоту з тими, що отримували плацебо.

Що таке БОМК? Це карбонова гідрокислота. Вона виробляється в печінці в ході метаболізму жирних кислот.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі ​Здоров'я.