Оксана мешкає у місті Чунцин (30 мільйонів жителів у міській агломерації). Нещодавно у провінції стало відомо про першого хворого на коронавірус. Втім, люди не надто хвилюються, готуються до свят та мандрівок. З її слів, держава дуже обережно висвітлює події з уражених провінцій, щоб не спричинити паніку, особливо перед новим роком, коли люди перебувають у мандрах.

Також на тему: У Китаї вилікували першу людину від коронавірусу

Серед нас, іноземців, плітки ходять різні. Що ніби вірус є у кожному місті, а влада не хоче про це говорити. Але вони нічим не обґрунтовані. Китайці почувають себе спокійно, вони довіряють владі та заходам, які вона застосовує”,
– сказала вона.

Також вона зазначила, що у світових ЗМІ багато перебільшеної інформації. Наприклад, полиці у магазинах порожні через підготовку до Нового року, а маски носять здебільшого тому, що в Китаї на них мода, особливо взимку, коли холодно. І з новим вірусом це ніяк не пов’язано.


Маски як частина моди у Китаї / loveopium.ru

Вони (китайці, – 24 канал) постійно розмовляють на підвищених тонах та напередодні Нового року згрібають продукти з полиць. У них це є. Це нація така. Паніки та ажіотажу серед населення нема. Вони повністю довіряють своєму уряду. Тут роблять усе, щоб люди не боялися,
– зазначила Оксана.

У Китаї Новий рік святкують 25 січня. Це - найголовніше сімейне свято у цій країні.

"Є і люди, які бояться епідемії. Моя знайома сидить вдома і каже, що нікуди не піде – боїться. Однак у більшості люди спокійні", – каже українка.

Варто зазначити, що відносний спокій зберігають китайці з інших провінцій. Безпосередньо у зонах карантину люди почувають себе більш збентежено.

В цілому, ЗМІ у Китаї обережно інформують своїх громадян. Це можна зрозуміти, бо загальна паніка аж ніяк не допоможе розв'язанню проблеми. З іншого ж боку, у 2002 був прецедент році, коли уряд Китаю до останнього занижував інформацію про смертність від вірусу та не інформував про це ВООЗ. Тоді від вірусу загинули сотні людей.

Що відомо про китайський коронавірус?

  • Наразі підтверджено 901 випадок захворювання та 26 летальних випадків.
  • Новий вид коронавірусу, який був зафіксований лише в Китаї, вийшов за межі країни. Спершу було зафіксовано хворобу у Таїланді, а потім в Японії, Гонконзі, Південній Кореї, Саудівській Аравії, Сінгапурі, В'єтнамі та США.
  • Таємничий коронавірус здатний поширюватися від людини до людини, фахівці заявили про побоювання пандемії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.