Як часто необхідно мити волосся саме вам

Параді Мірмірані, фахівець-дерматолог фірми Kaiser Permanente, у відповідь на це питання говорить, що однакового рішення для всіх людей просто не існує. Але є одна істина, яка стосується всіх без винятку – ніхто не повинен мити своє волосся щодня.

Занадто часте миття голови насправді може принести більше шкоди, ніж користі, стверджує директор клініки волосся Бостонського медичного центру Лінн Голдберг. Це парадоксально, але люди, які намагаються часто мити голову, в кінцевому підсумку стикаються з тим, що їх сальні залози починають виробляти більше жиру. Організм не терпить настільки безцеремонного втручання і прагне заповнити втрати.

Ось три фактори, які необхідно враховувати, щоб правильно відповісти на поставлене вище питання.

Тип шкіри. Якщо вашу шкіру і волосся можна віднести до нормальних (не надто жирні і не надто сухі), то, ймовірно, необхідно мити голову один або два рази на тиждень. Якщо ж у вас жирний тип шкіри, то слід робити це трохи частіше.

Текстура волосся. Цей фактор впливає на те, як швидко шкірне сало поширюється від коренів по всій довжині вашого волосся. Жорстке або кучеряве волосся уповільнюють цей процес, тому власникам такиого волосся може знадобитися всього одне миття в тиждень. З іншого боку, люди з тонкими прямими волоссям змушені мити голову двічі на тиждень або навіть частіше.

Стиль. Ще одна річ, яку ви повинні враховувати – це ваша зачіска. Існують різні рекомендації для коротких і довгих стрижок, а також фарбованого волосся.

Найкращою відповіддю, яка підійде для максимального числа людей, полягає в тому, що голову необхідно мити приблизно раз в три дні.