Генеральний директор ЦГЗ Ігор Кузін повідомив, що тестів на новий коронавірус немає. Кузін додав, що існує загальний тест (полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), який може визначити короновірус.

Читайте також: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: хвороба шириться світом

Алгоритм лабораторної діагностики нового виду коронавірусу:

  • Якщо пацієнт звертається до лікаря з підозрою на новий коронавірус, у нього спершу мають виключити усі ГРВІ;
  • Потім встановити коронавірус за допомогою ПЛР (загальний тест);
  • У випадку підтвердження коронавірусу, Центр громадського здоров'я відправлятиме зразок у лабораторії в Європі (наразі ВООЗ визначила дві такі лабораторії).

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко додав, що симптоми коронавірусної інфекції є типовими, як для застудних хвороб. Однак відразу відрізнити, яка це хвороба неможливо. Тому усі, хто відвідував Китай, або мав контакт з людьми з регіонів, де зареєстровані випадки зараження, при перших сиптомах (кашель, головна біль, температура) мають відразу звертатися до лікаря. Обов'язково треба повідомити про те, що ви були у зонах ураження вірусом, або мали контакт з ймовірними його носіями.

Вакцини немає, відтак головне завдання – це медико-санітарні заходи на пункатах в'їзду і раннє виявлення хворих на території України,
– зазначив Віктор Ляшко.

Наголосимо, що інкубаційний період нового коронавірусу є від 2 до 12 діб. Наразі ВООЗ не рекомендує жодних заборон щодо поїздок закордон і міжнародну торгівлю з регіонами, які уражені спалахом невідомої пневмонії.

Що відомо про небезпечний вірус

Від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, станом на 23 січня померло 25 людей. Загальна кількість інфікованих – 617 осіб.

Коронавірус – що це?
Це група вірусів, які здатні викликати застудні захворювання та нетипові пневмонії. В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини.

В українських аеропортах наразі заходи для посилення перевірки через спалах смертельної пневмонії не проводяться, доки не буде відповідного розпорядження Міністерства охорони здоров'я.

Відео 24 каналу про смертельний коронавірус з Китаю: що робити українцям

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.